Energetické společenství
Co se týče výhod komunitní energetiky pro obce, jsou podobné těm výhodám jako pro rodinné domy:
1. Úspora energie
Komunitní energetické projekty díky optimálnímu využívání elektřiny mohou vést ke snížení spotřeby energie, což má vliv i na snížení výdajů za energie.
2. Energetická soběstačnost
Komunitní energetika přispívá k energetické nezávislosti tím, že jednotlivci i energetická společenství mají kontrolu nad svými vlastními zdroji a tím se snižuje závislost na externích dodavatelích.
3. Sociální a ekonomické přínosy
Projekty komunitní energetiky přináší kromě ušetřených peněz a energetické soběstačnosti také další přínosy, jako je například podpora místního hospodářství a vytváření pracovních míst.
4. Podpora obnovitelných zdrojů
V neposlední řadě přispívá komunitní energetika také životnímu prostředí. Jelikož stojí na obnovitelných zdrojích, může významně přispět ke snížení emisí skleníkových plynů.
Potenciál veřejných budov
Velký potenciál pro instalaci FVE tvoří obecní veřejné budovy jako jsou například školy, úřady, čističky odpadních vod, budovy technických služeb apod. Takto umístěný zdroj může pokrývat velkou část vlastní spotřeby těchto budov, ale také část spotřeby dalších obecních objektů nebo také veřejného osvětlení v případě zdroje s akumulací. Vedle veřejných budov lze obnovitelné zdroje provozovat například i na nevyužívaných obecních pozemcích.
Finanční podpora pro energetickou nezávislost
Dotace, poskytované jak ze státních, tak evropských fondů, hrají klíčovou roli v podpoře komunitní energetiky v obcích. Díky nim mohou obce získat finanční prostředky na investice do fotovoltaických systémů, ale také třeba do obnovy střechy daných obecních budov. Tímto způsobem se snižuje finanční náročnost pro obce a zvyšuje se jejich schopnost investovat do udržitelných energetických zdrojů.
Státní podpora od MPO
Ministerstvo pro místní rozvoj (MPO) poskytuje dotace a granty pro projekty zaměřené na využití obnovitelných zdrojů energie a zvyšování energetické efektivity v obcích. Klade si za cíl aktivně podporovat snahu obcí o energetickou nezávislost a udržitelný rozvoj.
Komunitní energetika představuje pro obce novou výzvu. Využití obnovitelných zdrojů energie a sdílené energetiky přináší nejen ekonomické výhody, ale také posiluje místní komunity a přispívá k ochraně životního prostředí. S podporou dotací a legislativních opatření může komunitní energetika posunout obce k většinové energetické soběstačnosti a udržitelnému rozvoji.

Představení společnosti
Ramisol s.r.o.
Milan a Radim jsou dlouholetí přátelé, kteří se rozhodli společně vstoupit do podnikání v oboru fotovoltaických elektráren. Díky dlouholetým zkušenostem z energetického sektoru se dokonale orientují v legislativě i požadavcích a specifikacích fotovoltaických projektů od těch malých až po velké firemní realizace. Společnost Ramisol si zakládá na kvalitních řešeních navržených přímo na míru požadavkům zákazníka, která se neobejdou bez každodenního sledování novinek na poli fotovoltaických řešení. Jedině tak dokáží navrhovat systémy na míru s vysokou přidanou hodnotou od návrhu přes realizaci až po optimalizaci vedoucí k maximální efektivitě celého systému.

Naše řešení FVE

Pro Firemní
sektor
Investujte do budoucnosti vaší firmy s fotovoltaikou od Ramisolu. Snižte náklady na energie a využijte FVE jako investici, která se zaplatí sama.

Pro Rodinné
domy
S FVE můžete snížit energetickou závislost vaší domácnosti, ale také získáte skvělou příležitost ušetřit, a dokonce si i díky přeprodeji energie vydělat.

Pro Obce
Nabízíme obcím komplexní řešení pro instalaci fotovoltaiky, od návrhu a instalace až po následný servis a údržbu. Díky našim zkušenostem a odbornosti Vám zajistíme bezproblémový a efektivní proces instalace, která Vám pomůže snížit energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.